środa, 21 maja 2014

Kwiatowy wianuszek..

Witajcie ;)

Tym razem przedstawiam wianuszek na głowę. Może to być wianuszek komunijny, bo przecież czas Komunii Świętych już rozpoczęty. Mam nadzieję, że większość mam, których córki pójdą do Komunii, zamiast sztucznego wianeczka, zafunduje swoim pociechom piękne wianuszki z żywych kwiatków. 
Taki wianuszek będzie też ciekawą dekoracją głowy Panny Młodej lub też podczas innej uroczystości.

     Nie powiem, że robi się je szybko i łatwo, ale trud włożony w wykonanie takiego wianuszka daje potem ogromną satysfakcję. Wianuszek robiłam po raz pierwszy, ale uważam, że śmiało mogę się nim pochwalić. 
Mam nadzieje, że i Wam się spodoba. 

Materiał roślinny użyty do wykonania mojego wianuszka:
  • płatki różowo-białych goździków i ich liście,
  • Szparag Meyera (Asparagus densiflorus ‘Meyeri’),
  • Łyszczec/gipsówka (Gypsophila),
  • Śniedek (Ornithogalum).
Materiał dekoracyjny:
  • różowe perełki,
  • wstążka atłasowa różowa i brązowa (0,5cm).


Dobrej nocy,
Piwonia.

niedziela, 11 maja 2014

Słoneczny kwiat..

Witajcie Kochani ;)

Ostatnio miałam okazje pracować ze słoneczną roślinką, a mianowicie - ze słonecznikiem.

Słonecznik (Helianthus) przybył do nas z Ameryki, gdzie uznawany był za symbol boga słońca. Pewnie nikogo to nie dziwi, ponieważ jego kwiatostany - przeważnie usytuowane są na długiej łodydze, wybijają się ponad inne rośliny i są skąpane w słońcu. Ponadto żółte kwiaty języczkowe wyglądają jak promyki słońca..


Zastosowanie florystyczne słonecznika jest dość wszechstronne, ponieważ pięknie się prezentuje zarówno w kompozycjach jedno-, jak i wielogatunkowych. Doskonale nadaje się do dekoracji w stylu rustykalnym, np. w glinianych, drewnianych, czy też wiklinowych pojemnikach. Słoneczników można użyć także do stworzenia aranżacji kwiatowych weselnych, czy też przy okazji różnego rodzaju imprez okolicznościowych. Odmiany o mniejszych koszyczkach można zastosować w bukiecie ślubnym i butonierkach Pary Młodej. We florystyce funeralnej również mają zastosowanie - przy tworzeniu wiązanek i wieńców pogrzebowych.
Słoneczniki są bardzo trwałe, a ciekawostką jest to, że nawet jeśli zwiędną lub osypią się kwiaty języczkowe ('żółte płatki') - można je po prostu usunąć i wykorzystać same koszyczki kwiatowe, które są równie dekoracyjne. Jako zasuszona roślina - słonecznik nadaje się również do suchych bukietów i dekoracji z kwiatów suszonych, z wykorzystaniem suchej (szarej) gąbki florystycznej.Słoneczniki to kwiaty letnie i wtedy też cieszą się największą popularnością. Ale już teraz namawiam do obdarowywania nimi bliskich, bo na pewno wywołają uśmiech na nie jednej pochmurnej twarzy.

Pozdrawiam,
Piwonia.

czwartek, 1 maja 2014

Dekoracje wielkanocne..

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności.
Mam nadzieję, że nadal tu zaglądacie i o mnie nie zapominacie ;)

Sporo pracy mam ostatnio i w ogóle nie mam czasu na "internetowe sprawy". 
Majowy weekend jest za to dobrym momentem na odpoczynek i nadrobienie blogowych zaległości.

Chciałabym Wam dziś pokazać kilka dekoracji, które wykonywałam przy okazji Świąt Wielkanocnych. Wiem, że już dawno po nich i trochę się z tym postem spóźniłam, ale chętnie podzielę się z Wami moimi tegorocznymi propozycjami..

Postaram się teraz na bieżąco opowiadać Wam o tym, co robię, aby nie robić zaległości..
Mam nadzieję, że nie będę miała z tym problemów.
A tymczasem zapraszam Was do oglądania zdjęć..


Pozdrawiam,
Piwonia.